W wieku 10 lat poszedłem na kurs tańca w ośrodku kultury. Już tego dnia wiedziałem, że taniec jest czymś niesamowitym, zacząłem marzyć o tym, żeby zostać kiedyś nauczycielem tańca.

Moją pierwszą nauczycielką tańca była Pani Maria Irena Gonet, człowiek o niesamowitej elokwencji i kulturze. Dzięki niej taniec towarzyski stał się moją dziecięcą miłością.

Muzyka orkiestr tanecznych takich jak Hugo Strasser, Max Greger czy Gunter Noris stała się jedną z moich największych pasji, słuchałem tych nagrań nieustannie. Wszystko kręciło się wokół zajęć, treningów, turniejów, pokazów tańca, muzyki, obozów tanecznych, wyjazdów.

Do końca 2001 roku tańczyłem wyczynowo na turniejach tańca w Polsce i za granicą. W roku 2002 otrzymałem uprawnienia instruktorskie kończąc studium organizowane przez Polskie Towarzystwo Taneczne przy Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Tego samego roku rozpocząłem swoje taneczne życie zawodowe od prowadzenia zajęć dla studentów Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Medycznej w Poznaniu.
Po kilku latach udało się stworzyć Poznańską Akademię Tańca, czego owocem są tysiące osób, które uczestniczyły w moich zajęciach.

Te kilkadziesiąt już lat zajmowania się tańcem to nie tylko nabywanie praktyki i doświadczenia, to również ciekawe obserwacje związane z tym, jak człowiek przyswaja ruch i jaki ma to wpływ na jego osobowość.

Uczę tańca towarzyskiego, tańca użytkowego, pierwszego tańca dla par przed ślubem, tańców latino. Prowadzę wesela oraz jestem konferansjerem.

Zapraszam !

Kwalifikacje:
- tańczę od 1990 roku
- do 2001 roku tancerz turniejowy Polskiego Towarzystwa Tanecznego
- 1990-2001 szkolenia, turnieje i pokazy tańca w Polsce i za granicą
- od 2002 roku uprawienia instruktorskie, instruktor sportu: specjalizacja - taniec sportowy

Oprócz wiedzy tanecznej biorę udział w szkoleniach o pokrewnej tematyce:
- Podstawy Psychoterapii Tańcem i Ruchem (Instytut DMT)
- Techniki niewerbalne w pracy z emocjami i trudnymi zachowaniami
(Ośrodek Terapii Tańcem i Ruchem IBA)
- Projektowanie ćwiczeń do pracy z różnymi grupami w oparciu o analizę ruchu i elementy terapii tańcem i ruchem (Agnieszka Sokołowska)
- Kurs i warsztaty wodzirejów wesel i zabaw bezalkoholowych
(Fundacja "Światło-Życie" Ośrodek Profilaktyczno-Szkoleniowy im. ks. Franciszka Blachnickiego)
- Szkolenie animatorów czasu wolnego - Stageman
- Blues & Slow Dance - Konrad Prus, Agnieszka Pluwak
- Lindy Hop - Jarek i Kasia Rupiewicz
 
 
Dawid Belach, instruktor tańca, konferansjer, wodzirej

TYSIĄCE

KURSANTÓW

OD TEGO ROKU UCZĘ

OD TEGO ROKU TAŃCZĘ