Z pewnością z trudem można znaleźć osoby, którym nazwa tego tańca jest obca.

Jest to taniec dość nowy, powstał w latach 50-tych, a jego źródło to kubańskie 'danzon'.
Pierwszy utwór w tym rytmie to La Engañadora. Taniec natychmiast zrobił furorę i stał się jednym z najbardziej popularnych tańców świata.
Charakterystyczny rytm powoduje uśmiech na twarzy osoby, która słyszy muzykę w rytmie cha-cha-cha. Możecie to sprawdzić :-)

Wyobraź sobie zaczynać dzień z taką muzyką i przygotowywać się do wyjścia z domu tańcząc w tym niesamowitym rytmie. Ten dzień musi być dobry :-)

'Guantanemera' czy 'Oye como va' to hity muzyczne tego tańca.

Dzisiaj cha-cha jest bardzo aktualnym tańcem, który oprócz salsy jest jednym z najbardziej popularnych tanecznych rytmów.

Cha-cha-cha jest tańcem latynoskim, karaibskim i można jej się nauczyć zarówno w tradycyjnej formie, jak i w wersji tańca towarzyskiego, nieco zmodyfikowanej na potrzeby tzw. "ballroom dance" czyli eleganckiego tańca na salonach, czy też tańca sportowego w kategorii pięciu towarzyskich tańców latynoamerykańskich. Tu znajdziemy bardzo charakterystyczną figurę "New York", w której para będąc w otwartym trzymaniu zwraca się do bocznej ściany tańcząc wspólnie krok do przodu.

Ciekawostka:
taniec nazywa się cha-cha-cha, choć gdy liczymy rytm, prawidłowe rozliczenie to "cha cha 1".
Rytm to dwie ósemki i 3 ćwierćnuty, a więc tańczymy dwa kroki szybkie oraz trzy kroki wolne.
Charakterystyczny krok zwany "chasse", to krok do boku - dostawienie - do boku (można również zatańczyć do przodu i do tyłu).

Tego tańca nauczysz się podczas poniższych zajęć:
* grupowy kurs tańca towarzyskiego dla par
* lekcje indywidualne

TYSIĄCE

KURSANTÓW

SETKI

PAR WESELNYCH

OD TEGO ROKU UCZYMY