Salsa to taniec, który stał się absolutnym hitem latynoskich parkietów XXI wieku, choć jej początki to pierwsza połowa ubiegłego wieku.
Narodziła się na Kubie i rozlewała poprzez pozostałe kraje karaibskie, tak dotarła do Stanów Zjednoczonych aż po Europę.
Dzisiaj lekcje salsy sięgają popularności lambady, czy makareny, choć te stały się przeszłością, a salsa ciągle rozkwita porywając swoim urzekającym rytmem.
Muzyka salsowa to zarówno elementy jazzu, jak i  "czyste" brzmienia kubańskie, ale również dzisiejsza muzyka pop, gdzie w tej dziedzinie duże zasługi ma niezwykle popularny Marc Anthony.

Sam taniec dzieli się na przeróżne style. Salsę możemy tańczyć na '1', ale również na drugie uderzenie (co nazywamy stylem 'New York', lub mambo 'on 2'). Występuje ona również w wersji kubańskiej "casino", czyli tańczona w kole. Jedną z podstawowych i niezbędnych figur jest "dile que no" ("powiedz mu nie").

W wersji indywidualnej każdy tańczący salsę może prezentować swój styl, co daje dużo pole do własnej interpretacji i jest niebywałym plusem tego tańca.

Salsa to niezwykłe bogactwo muzyki, instrumentów, jej dynamika, żywotność, na poziomie tańczenia podstawowego w parze to szybkie chodzenie ze zmianą kierunków, co wydaje się bardzo proste :-) W wersji solo popularne są tzw. "shines", czyli elementy popisowe szczególnie akcentowane na poszczególne uderzenia perkusji.

Pamiętaj, że jest pewne ryzyko - salsa może uzależnić. To w końcu bardzo dobry sos :-)

Salsy w naszej szkole uczy Olga Gulcz, pasjonatka wszelakich odmian tańca latynoamerykańskiego, w szczególności Nowojorskiej Salsy. Ostatnie 13 lat Olga spędziła w mieście powszechnie uznawanym za Europejska stolice Nowojorskiej Salsy - w Londynie. Tam właśnie korzystając z niekończących się możliwości brała udział w miejscowych festiwalach i warsztatach również jako instruktor.

patrz cennik

Salsy w naszej szkole nauczysz się w formie lekcji indywidualnych.
Zapytaj o dostępne terminy :-) W przypadku lekcji indywidualnych terminy są elastyczne i możemy je dopasować do Twojego grafiku :-)

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 

 

 

TYSIĄCE

KURSANTÓW

SETKI

PAR WESELNYCH

OD TEGO ROKU UCZYMY