DAWID BELACH - założyciel i właściciel
 

W wieku 10 lat poszedłem na kurs tańca w ośrodku kultury. Już tego dnia wiedziałem, że taniec jest czymś niesamowitym, zacząłem marzyć o tym, żeby zostać kiedyś nauczycielem tańca.

Moją pierwszą nauczycielką tańca była Pani Maria Irena Gonet, człowiek o niesamowitej elokwencji i kulturze. Dzięki niej taniec towarzyski stał się moją dziecięcą miłością.

Muzyka orkiestr tanecznych takich jak Hugo Strasser, Max Greger czy Gunter Noris stała się jedną z moich największych pasji, słuchałem tych nagrań nieustannie. Wszystko kręciło się wokół zajęć, treningów, turniejów, pokazów tańca, muzyki, obozów tanecznych, wyjazdów.

Do końca 2001 roku tańczyłem wyczynowo na turniejach tańca w Polsce i za granicą. W roku 2002 otrzymałem uprawnienia instruktorskie kończąc studium organizowane przez Polskie Towarzystwo Taneczne przy Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Tego samego roku rozpocząłem swoje taneczne życie zawodowe od prowadzenia zajęć dla studentów Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Medycznej w Poznaniu.
Po kilku latach udało się stworzyć Poznańską Akademię Tańca, czego owocem są tysiące osób, które uczestniczyły w moich zajęciach.

Te kilkadziesiąt już lat zajmowania się tańcem to nie tylko nabywanie praktyki i doświadczenia, to również ciekawe obserwacje związane z tym, jak człowiek przyswaja ruch i jaki ma to wpływ na jego osobowość.

Tango argentyńskie to mój ukochany taniec. Szczególnie interesuje mnie wielowymiarowość tanga oraz analiza ruchu, wpływająca na jakość, a zarazem głębię tanga. Choć całe życie zajmowałem się tańcem towarzyskim, bez reszty poświęciłem się odkrywaniu tanga w jego oryginalnej, korzennej, argentyńskiej formie. 

Kwalifikacje:
- tańczę od 1990 roku
- w latach 1991-2001 tancerz sportowy turniejów tańca towarzyskiego (Polskie Towarzystwo Taneczne)
- od 2002 roku instruktor sportu o specjalizacji - taniec sportowy 
- nieustannie rozwijam się czerpiąc również z pobocznych dziedzin (terapia ruchem, psychologia), które wpływają na moją pracę i sposób prowadzenia zajęć, co ku mojej radości przekłada się na opinie studentów.

Przeczytaj:
Dawid Belach - mój blog lub Wywiad z Dawidem

Prowadzi zajęcia: tango argentyńskie, taniec towarzyski, taniec użytkowy, pierwszy taniec dla par przed ślubem
Dawid Belach
 
 
 
 
 
 
TOMASZ SĘPOWICZ

Tomasz specjalizuje się w tangu argentyńskim, którym zajmuje się od 2013 roku.
Podczas zajęć dzieli się swoją pasją do tanga, zwraca szczególną uwagę na właściwy przekaz informacji i komunikację. Kursanci bardzo lubią jego zajęcia, szczególnie jego otwartość, dokładność i zaangażowanie.

Prowadzi z Dawidem Belachem zajęcia: Tango argentyńskie

tomasz sepowicz
 
 
 
 
MATEUSZ BARTKOWIAK
 
Tancerz towarzyski posiadający mistrzowską klasę taneczną w tańcach latynoamerykańskich. Przez prawie 20 lat szkolił swój warsztat u najlepszych trenerów i tancerzy na świecie. Współpracując m.in. z Romanem Pawelcem, Michałem Malitowskim i Joanną Leunis, Melią i Sergeyem Surkovem, Iwoną Golczak, Kirillem Belorukovem, Andrzejem Suchockim i Natalią Piecewicz. Obecnie dzieli się swoją wiedzą i pasją z kursantami naszej szkoły. Współpracował również z SOSW dla dzieci niewidomych w Owińskach prowadząc zajęcia ruchowe z elementami choreoterapii. W tańcu najważniejsze są dla niego emocje i to by każdy czuł się dobrze w swoim ciele.

Prowadzi zajęcia: Taniec towarzyski, pierwszy taniec weselny, taniec użytkowybartkowiak
 
 
 
 
.

TYSIĄCE

KURSANTÓW

SETKI

PAR WESELNYCH

OD TEGO ROKU UCZYMY