
Dawid Belach
W wieku 10 lat poszedłem na kurs tańca w ośrodku kultury. Już tego dnia wiedziałem, że taniec jest czymś niesamowitym, zacząłem marzyć o tym, aby zostać nauczycielem tańca. Moją pierwszą nauczycielką tańca była Pani Maria Irena Gonet, człowiek o niesamowitej elokwencji i kulturze. Dzięki niej taniec towarzyski stał się wówczas moją dziecięcą miłością.
Muzyka orkiestr tanecznych takich jak Hugo Strasser, Max Greger czy Gunter Noris stała się jedną z moich największych pasji, słuchałem tych nagrań nieustannie. Wszystko kręciło się wokół zajęć, treningów, turniejów, pokazów tańca, muzyki, obozów tanecznych, wyjazdów.
Do końca 2001 roku tańczyłem wyczynowo na turniejach tańca w Polsce i za granicą. W roku 2002 otrzymałem uprawnienia instruktorskie kończąc studium organizowane przez Polskie Towarzystwo Taneczne przy Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.
Tego samego roku rozpocząłem swoje taneczne życie zawodowe od prowadzenia zajęć dla studentów Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Medycznej w Poznaniu. Po kilku latach udało się stworzyć Poznańską Akademię Tańca, czego owocem są tysiące osób, które uczestniczyły w moich zajęciach.
Te kilkadziesiąt już lat zajmowania się tańcem to nie tylko nabywanie praktyki i doświadczenia, to również ciekawe obserwacje związane z tym, jak człowiek przyswaja ruch i jaki ma to wpływ na jego osobowość.
Od 2018 roku tango argentyńskie to mój ukochany taniec, któremu poświęciłem się bez reszty. Szczególnie interesuje mnie wielowymiarowość tanga w doświadczaniu muzyki, ruchu i drugiego człowieka. Porywa mnie głębia tego tańca, którą staram się przekazywać podczas zajęć. Moim ulubionym utworem jest “Oblivion” Astora Piazzolli.
Sprawdź całą moją działalność tutaj
Kwalifikacje
- tańczę od 1990 roku
- w latach 1991-2001 tancerz sportowy turniejów tańca towarzyskiego (Polskie Towarzystwo Taneczne)
- od 2002 roku instruktor sportu o specjalizacji - taniec sportowy
- nieustannie rozwijam się czerpiąc również z pobocznych dziedzin (terapia ruchem, psychologia), które wpływają na moją pracę i sposób prowadzenia zajęć, co ku mojej radości przekłada się na opinie studentów.
- Jeden z wykładowców największego festiwalu Queer Tango Festival Berlin 2023.

Tomasz Sępowicz
Tangiem zajmuję się od 2013 roku. Dzielę się swoją pasją do tanga, zwracając szczególną uwagę na właściwy przekaz informacji i komunikację z uczestnikami zajęć. Mój ulubiony utwór w tangu to tango-vals “Desde el alma” Osvaldo Pugliese. Uwielbiam dźwięk skrzypiec w tangu, dlatego pogłębiam swoją wiedzę muzyczną i naukę gry na tym instrumencie. Oprócz tanga na co dzień zajmuję się koordynacją sprzedaży produktów firmy Nikwax w Europie.

Dorota Podgórska
Taniec jest bardzo ważnym elementem mojego życia. Przejawiałam talent muzyczno –ruchowy od małego. Z tego też powodu poszłam do Szkoły Muzycznej, ale ćwiczenie na instrumencie nie było moim powołaniem. Zdecydowanie byłam ruchowcem. W szkole średniej tańczyłam w Zespole Ludowym, a po ukończeniu liceum wyjechałam do Wrocławia, gdzie uczyłam się w Studium Kulturalno – Oświatowym na specjalizacji - taniec. Tam dopiero mogłam realizować taneczną pasję. Uczęszczałam na zajęcia z tańca klasycznego, współczesnego, modern jazzu, broadway jazzu. Brałam udział w licznych warsztatach z wielu stylów. Moje poszukiwania taneczne na 15 lat związały mnie z flamenco, którego uczyłam się w szkole La Tormenta u Katarzyny Burgiel. Od 2016 roku moje serce skradło tango i wydaje się, że zagości w nim na długie lata. Występowałem podczas spektaklów w Teatrze Tanga. Zawodowo pracuję również z seniorami. Prowadzę różnego rodzaju zajęcia aktywizujące. Oczywiście wykorzystuję w nich ruch i taniec. Wierzę, że taniec odmienia nasze życie, moje odmieniło na pewno.
Historia Poznańskiej Akademii Tańca
2002
pierwsze zajęcia tańca towarzyskiego dla studentów Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Medycznej przy ulicy Marcelińskiej i założenie szkoły tańca pod nazwą Akademia Tańca w Poznaniu2006
pierwsza własna siedziba przy ulicy Ptasiej 14 przy Stadionie Lecha i poszerzenie oferty o inne formy tańca2007
zmiana nazwy na Poznańska Akademia Tańca2010-2018
siedziba przy ulicy Starołęckiej, Grunwaldzkiej, Głogowskiej, Sikorskiego
Staramy się uczyć w sposób nowatorski, przystępny, a przede wszystkim w luźnej i przyjaznej atmosferze, bo tango ma być dla Was czystą przyjemnością.