
Dawid Belach
W wieku 10 lat poszedłem na kurs tańca w ośrodku kultury. Już tego dnia wiedziałem, że taniec jest czymś niesamowitym, zacząłem marzyć o tym, aby zostać nauczycielem tańca. Moją pierwszą nauczycielką tańca była Pani Maria Irena Gonet, człowiek o niesamowitej elokwencji i kulturze. Dzięki niej taniec towarzyski stał się wówczas moją dziecięcą miłością.
Muzyka orkiestr tanecznych takich jak Hugo Strasser, Max Greger czy Gunter Noris stała się jedną z moich największych pasji, słuchałem tych nagrań nieustannie. Wszystko kręciło się wokół zajęć, treningów, turniejów, pokazów tańca, muzyki, obozów tanecznych, wyjazdów.
Do końca 2001 roku tańczyłem wyczynowo na turniejach tańca w Polsce i za granicą. W roku 2002 otrzymałem uprawnienia instruktorskie kończąc studium organizowane przez Polskie Towarzystwo Taneczne przy Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.
Tego samego roku rozpocząłem swoje taneczne życie zawodowe od prowadzenia zajęć dla studentów Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Medycznej w Poznaniu. Po kilku latach udało się stworzyć Poznańską Akademię Tańca, czego owocem są tysiące osób, które uczestniczyły w moich zajęciach.
Te kilkadziesiąt już lat zajmowania się tańcem to nie tylko nabywanie praktyki i doświadczenia, to również ciekawe obserwacje związane z tym, jak człowiek przyswaja ruch i jaki ma to wpływ na jego osobowość.
Od 2018 roku tango argentyńskie to mój ukochany taniec, któremu poświęciłem się bez reszty. Szczególnie interesuje mnie wielowymiarowość tanga w doświadczaniu muzyki, ruchu i drugiego człowieka. Porywa mnie głębia tego tańca, którą staram się przekazywać podczas zajęć. Moim ulubionym utworem jest “Oblivion” Astora Piazzolli.
Kwalifikacje
- tańczę od 1990 roku
- w latach 1991-2001 tancerz sportowy turniejów tańca towarzyskiego (Polskie Towarzystwo Taneczne)
- od 2002 roku instruktor sportu o specjalizacji - taniec sportowy
- nieustannie rozwijam się czerpiąc również z pobocznych dziedzin (terapia ruchem, psychologia), które wpływają na moją pracę i sposób prowadzenia zajęć, co ku mojej radości przekłada się na opinie studentów.

Tomasz Sępowicz
Tangiem zajmuję się od 2013 roku. Dzielę się swoją pasją do tanga, zwracając szczególną uwagę na właściwy przekaz informacji i komunikację z uczestnikami zajęć. Mój ulubiony utwór w tangu to tango-vals “Desde el alma” Osvaldo Pugliese. Uwielbiam dźwięk skrzypiec w tangu, dlatego pogłębiam swoją wiedzę muzyczną i naukę gry na tym instrumencie. Oprócz tanga na co dzień zajmuję się koordynacją sprzedaży produktów firmy Nikwax w Europie.

Dorota Podgórska
Taniec jest bardzo ważnym elementem mojego życia. Przejawiałam talent muzyczno –ruchowy od małego. Z tego też powodu poszłam do Szkoły Muzycznej, ale ćwiczenie na instrumencie nie było moim powołaniem. Zdecydowanie byłam ruchowcem. W szkole średniej tańczyłam w Zespole Ludowym, a po ukończeniu liceum wyjechałam do Wrocławia, gdzie uczyłam się w Studium Kulturalno – Oświatowym na specjalizacji - taniec. Tam dopiero mogłam realizować taneczną pasję. Uczęszczałam na zajęcia z tańca klasycznego, współczesnego, modern jazzu, broadway jazzu. Brałam udział w licznych warsztatach z wielu stylów. Moje poszukiwania taneczne na 15 lat związały mnie z flamenco, którego uczyłam się w szkole La Tormenta u Katarzyny Burgiel. Od 2016 roku moje serce skradło tango i wydaje się, że zagości w nim na długie lata. Występowałem podczas spektaklów w Teatrze Tanga. Zawodowo pracuję również z seniorami. Prowadzę różnego rodzaju zajęcia aktywizujące. Oczywiście wykorzystuję w nich ruch i taniec. Wierzę, że taniec odmienia nasze życie, moje odmieniło na pewno.
Historia Poznańskiej Akademii Tańca
2002
pierwsze zajęcia tańca towarzyskiego dla studentów Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Akademii Medycznej przy ulicy Marcelińskiej i założenie szkoły tańca pod nazwą Akademia Tańca w Poznaniu2006
pierwsza własna siedziba przy ulicy Ptasiej 14 przy Stadionie Lecha i poszerzenie oferty o inne formy tańca2007
zmiana nazwy na Poznańska Akademia Tańca2010-2018
siedziba przy ulicy Starołęckiej, Grunwaldzkiej, Głogowskiej, Sikorskiego
Staramy się uczyć w sposób nowatorski, przystępny, a przede wszystkim w luźnej i przyjaznej atmosferze, bo tango ma być dla Was czystą przyjemnością.